Multik és milliárdosok: ők állnak az LMBTQ-mozgalom és a genderipar mögött

Cégek, alapítványok, egyetemek, NGO-k hálójáról van szó, mely átível az üzleti világon, a politikán és a globális aktivistáskodásig tart. Öveket becsatolni!

A brit legfelsőbb bíróság szerdán kimondta: az esélyegyenlőségi törvény a születéskori nem alapján határozza meg a nők biológiai nemét.
A legfőbb brit fellebbviteli fórum 88 oldalas határozata alapján a transznemű embereket esélyegyenlőségi ügyekben nem lehet biológiai értelemben nőnek tekinteni.
A bírói testület hangsúlyozta ugyanakkor, hogy végzése nem jelenti a transznemű embereket megillető jogi védelem megszüntetését, és az esélyegyenlőségi törvény változatlanul tiltja a velük szembeni hátrányos megkülönböztetést.
Ezt is ajánljuk a témában
Cégek, alapítványok, egyetemek, NGO-k hálójáról van szó, mely átível az üzleti világon, a politikán és a globális aktivistáskodásig tart. Öveket becsatolni!
A döntés előzménye, hogy a skót kormány által 2018-ban elfogadtatott törvény alapján a skóciai közigazgatási és egyéb köztestületi szervezetek vezetésében biztosítani kell a nők 50 százalékos részarányát. A jogszabály meghatározása szerint az önmagukat nőként azonosító transzneműeket is nőnek kell tekinteni az előírt részarány teljesítésekor.
A nők esélyegyenlőségi jogainak érvényesítéséért küzdő, For Women Scotland (FWS) nevű skóciai szervezet fellebbezést nyújtott be a törvény ellen azzal az érvvel, hogy a jogszabály új értelmezést ad a női nemnek, és ez meghaladja a skót parlament hatáskörét.
A brit legfelsőbb bíróság szerdai végzésében ezt az álláspontot fogadta el.
Az FWS jogi kampányában aktív szerepet töltött be J. K. Rowling, a Harry Potter-könyvek szerzője, aki sajtóértesülések szerint több tízezer fonttal támogatta a szervezet tevékenységét.
Ezt is ajánljuk a témában
Az írónő közösségi oldalán kommentálta a hírt.
John Swinney skót miniszterelnök a végzés kihirdetése után nyilatkozatában közölte, hogy a skót kormány elfogadja a határozatot és hozzálát a kapcsolódó feladatok végrehajtásához.
A brit legfelsőbb bíróság végzései egész Nagy-Britanniára – vagyis Skócia mellett Angliára és Walesre is – vonatkoznak.
(MTI)
Nyitókép: Pexels